Chiński minister odwiedził Wydział Mechaniczny PB

11-08-2021
10 sierpnia 2021 roku Dyrektor Agencji Promocji Inwestycji Ministerstwa Handlu ChRL Peng Huang oraz dr Mariusz Dąbrowski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego odwiedzili Politechnikę Białostocką. Mieli okazję poznać potencjał Politechniki Białostockiej i zobaczyć m.in laboratoria Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej.

Dyrektor Peng Huang odwiedził nasz region na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Ministrowi z Chin zależało, by w napiętym planie jego wizyty, oprócz spotkań z przedsiębiorcami, znalazł się czas na poznanie uczelni.

Na Politechnice Białostockiej minister Peng Huang spotkał się z prorektor ds. kształcenia dr hab. Agnieszką Dardzińską-Głębocką, prof. PB; prorektorem ds. nauki prof. dr. hab. inż. Markiem Krętowskim oraz prorektorem ds. studenckich dr. hab. inż. Jarosławem Szustą, prof. PB.

Nasza uczelnia prowadzi ożywioną współpracę z Chinami. Od 2019 r. w strukturach Politechniki Białostockiej funkcjonuje Klasa Konfucjańska PB – Centrum Współpracy Polsko-Chińskiej. Jej działania, m.in. kursy językowe i wykłady o kulturze i tradycjach Chin, wspierane są przez Chińskie Państwowe Biuro Międzynarodowej Promocji Języka Chińskiego (w skrócie Hanban) oraz Politechnikę Pekińską.