Sukces studentów na zawodach Formula SAE Italy

22-10-2021
bolid cms-07 Cerber Motorsport

Studenci z sekcji Cerber Motorsport z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej wrócili z ostatnich zawodów w tym sezonie: Formula SAE Italy. Nasi studenci uzyskali bardzo wysokie 2 miejsce w kategorii SkidPad.

Pozostałe lokaty prezentują się następująco: Acceleration: 7. miejsce, AutoX: 8. miejsce, Design event: 9. miejsce, Cost and Manufacturing event: 15. miejsce, Endurance & Efficiency: 11. miejsce, BBP: 17. miejsce, Overall: 11. miejsce.

To kolejne zawody, na których auto z WM pokazało, że może walczyć o najwyższe lokaty z czołowymi zespołami z całego świata. Studenci zawody zakończyli z wielkim niedosytem, ale i motywacją do pracy, nad kolejnym projektem.

Ostatniego dnia rano, ogłoszone zostały oficjalne wyniki konkurencji dynamicznych. Przeczuwaliśmy wysoką pozycję, ale 2. miejsce w konkurencji SkidPad bardzo mile nas zaskoczyło! Ale to nie jedyne świetne wieści, nasz kierowca – Julek Rząca jest zdobywcą rekordu Cerber Motorsport -najszybciej przejechanego SkidPada na zawodach, spośród wszystkich naszych aut! – powiedzieli studenci CerberMotorsport.

Udział w zawodach finansowany był w ramach projektu projektu pozakonkursowego o charakterze koncepcyjnym pt. „Najlepsi z najlepszych! 4.0.” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wyjazdy studentów na międzynarodowe zawody oraz wsparcie dla innowacyjnych konstrukcji wspiera między innymi Prezydent Miasta Białegostoku oraz Zarząd Województwa Podlaskiego.

Gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za piękne reprezentowanie WM!