Sukcesy studentów z WM na EastROBO

24-11-2021

Już po raz dziewiąty na Politechnikę Białostocką przyjechali młodzi pasjonaci robotyki z całego kraju. W sobotę, 20 listopada 2021 r., w Centrum Nowoczesnego Kształcenia rozegrano zawody EastROBO.

W tegorocznej edycji zawodów udział wzięło blisko 170 zawodników z Litwy, Białorusi oraz Polski, w tym studenci z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Stawką był tytuł najlepszego konstruktora robotów zbudowanych z klocków LEGO®. EastROBO 2021 rozegrano w dziesięciu różnych konkurencjach.

Drużyna SumoMasters z Koła Naukowego Robotyków Wydziału Mechanicznego w składzie: Marcin Dziubek, Łukasz Kotarski, Michał Falkowski, Mateusz Święcki, Kacper Zaleski, Przemysław Pysiński, Janusz Chmaruk, Józef Szymelewicz pod opieką dr inż. Rafała Grądzkiego wzięła udział w trzech konkurencjach – NanoSumo, MiniSumo oraz MegaSumo.

W najmniejszej kategorii NanoSumo roboty drużyny Sumomasters zdobyły 1 i 2 miejsce. W kategorii MiniSumo po zaciętych walkach 3 miejsce zdobył robot Shiny, a 5 miejsce robot Blitzkrieg. Natomiast w kategorii MegaSumo 1 miejsce zajął robot Javelin, a 3 miejsce Masakrator.

Drużyna Sumomasters na zawodach EastRobo

W zawodach uczestniczyła również drużyna ArgoTeam z Koła Naukowego Robotyków Wydziału Mechanicznego w składzie: Jakub Migoń, Mateusz Ponikwicki, Rafał Kryński, Przemysław Dąbrowski, Stanisław Januszko, Bartłomiej Bałdowski, Szymon Gałażeski, Paweł Kusznier oraz Bartłomiej Łotko.

ArgoTeam zajął dwa pierwsze miejsca w kategorii zawodów FreeStyle. W tej kategorii każda z osób, zarówno obserwatorów, jak i zawodników, głosuje w plebiscycie na najlepszego robota turnieju. Tu bezkonkurencyjny okazał się Argo mini 2 (Dzik) oraz analog łazika marsjańskiego ARGO 3.

Drużyna ArgoTeam na zawodach EastRobo

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Dofinansowano przez Ministra Edukacji i Nauki ze środków z budżetu państwa w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.

logo mein i ministra