Wyróżnienia dla kadry i studentów WM

03-12-2021

Podczas Święta Politechniki Białostockiej obchodzonego 2 grudnia wręczono odznaczenia państwowe oraz uhonorowano pracowników i studentów, których osiągnięcia przyczyniają się do rozwoju Politechniki Białostockiej. Wśród wyróżnionych nie zabrakło kadry i studentów Wydziału Mechanicznego.

Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali:

dr inż.  Adam Tomczyk

Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali:

dr inż.  Andrzej Borawski

mgr inż. Daniel Laskowski

dr hab. inż. Dariusz Mariusz Perkowski

dr Izabela Senderacka

Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczeni zostali:

dr inż. Leszek Ambroziak

dr inż. Piotr Borkowski

dr inż. Marcin Derlatka

dr inż. Michał Doroszko

dr inż. Paweł Dzienis

dr inż. Anna Falkowska

dr inż. Hubert Grzybowski

dr inż. Mirosław Kondratiuk

dr hab. inż. prof. PB Andrzej Koszewnik

dr inż. Wojciech Tarasiuk

dr inż. Andrzej Werner

dr inż. Krzysztof Kamil Żur.

Za rok akademicki 2019/2020 na mocy nominacji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytuł profesora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych otrzymał: prof. dr hab. inż. Michał Kuciej.

W minionym roku akademickim Senat Politechniki Białostockiej, na podstawie uchwał właściwych uczelnianych Rad Dyscyplin naukowych, postanowił o nadaniu stopnia doktora:

dr inż. Agata Baranowska

dr inż. Dawid Łysik

dr inż. Artur Prusinowski

Rektor Politechniki Białostockiej wręczyła też podziękowania pracownikom, którzy w okresie od 1 stycznia tego roku do chwili obecnej, zakończyli pracę w Politechnice Białostockiej i przeszli na emeryturę.

Wśród nich był dr inż. Leszek Gołdyn.

Laureatem Konkursu na Najlepszego Studenta Politechniki Białostockiej w roku akademickim 2020/2021 na Wydziale Mechanicznym Dominika Iwan z kierunku inżynieria biomedyczna.

Został rozstrzygnięty Konkurs na Najlepszego Doktoranta Politechniki Białostockiej w roku akademickim 2020/2021. Podstawowym kryterium branym pod uwagę w konkursie była liczba punktów przyznana za osiągnięcia naukowe doktoranta w ubiegłym roku akademickim, w tym za wydane publikacje, referaty, patenty udzielone przez Urząd Patentowy RP, kierowanie projektem naukowo-badawczym oraz wszczęcie przewodu doktorskiego. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody pieniężne:

dr inż. Agata Baranowska, dyscyplina Inżynieria Biomedyczna

mgr inż. Piotr Jankowski, dyscyplina Inżynieria Mechaniczna

Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Białostockiej przyznało tytuły Złoty Absolwent Politechniki Białostockiej.

Wyróżnienia te przyznane zostały w 3 kategoriach: Wynalazca, Nauka i Menedżer. W kategorii Nauka tytuł Złotego Absolwenta otrzymał prof. dr hab. inż. Michał Kuciej.

Dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Białostockiej podziękował osobom, które wspierały i czynnie zaangażowały się w realizację projektu edukacyjnego Politechniki Białostockiej „Podlaski Uniwersytet Dziecięcy”. To:

dr hab. inż. Adam Piotr Adamowicz, prof. PB

dr inż. Anna Falkowska

dr inż. Tomasz Huścio

mgr Małgorzata Zdrodowska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!