WM uczestniczył w Tygodniu Nauk Technicznych w ZSM

04-04-2022

31 marca Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej uczestniczył w IV Tygodnia Nauk Technicznych w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku.

Krzysztof Czerech, zastępca dyrektora ds. Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 2 powitał zaproszonych gości i podziękował za wizytę. Podczas pierwszego spotkania głos zabrał Dziekan Wydziału Mechanicznego, dr hab. inż. Roman Kaczyński, prof. PB. Zaprezentował Wydział Mechaniczny, opowiedział o kołach naukowych i zaprosił młodzież na Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej.

Po oficjalnym otwarciu przyszedł czas na wykłady. Uczniowie mieli szansę uzyskać wiedzę techniczną od ekspertów w danej dziedzinie.

Pierwszym prelegentem był dr inż. Jarosław Czaban, który zaprezentował „Metody określania charakterystyk zewnętrznych silnika”. W prezentacji została omówiona hamownia podwoziowa LPS-3000, przedstawiono metody wyznaczania charakterystyk zewnętrznych silników spalinowych oraz możliwości diagnostyczne hamowni.

„Projektowanie zmęczeniowe połączeń spawanych” to kolejne z dwóch zaplanowanych wystąpień dr inż. Piotra Tarasiuka. W trakcie prezentacji omówione zostały sposoby projektowania połączeń spawanych w ujęciu projektowania trwałościowego.

Dziękujemy Zespołowi Szkół Mechanicznych w Białymstoku za miłe przyjęcie i możliwość przeprowadzenia wykładów.