Indeksy dla najlepszych w VII edycji konkursu El-Robo-Mech

28-04-2022

27 kwietnia 2022 roku na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej wręczono dyplomy i nagrody zwycięzcom VII edycji konkursu El-Robo-Mech.

20 uczniów z techników i liceów w pojedynkę, bądź w niewielkich zespołach, dzięki swojej kreatywności zdobyło prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Mechanicznego lub Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw.

W uroczystości wzięli udział:  Prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB, Dziekan Wydziału Mechanicznego dr hab. inż. Roman Kaczyński, prof. PB oraz Dziekan Wydziału Elektrycznego dr hab. inż. Bogusław Butryło, prof. PB.

Komisja konkursowa najwyżej oceniła pomysł napędu hybrydowego z mechanicznym magazynowaniem energii zaprojektowany przez Huberta Taudula i Annę Ciołko, uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku.

VII edycja konkursu „El-Robo-Mech” – wyniki

• 1. Napęd hybrydowy z mechanicznym magazynowaniem energii – Hubert Taudul, Anna Ciołko, Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku
  • 2. ex æquo Sensoryczny Tłumacz Języka Migowego – Konrad Olifier, Jakub Kokoszkiewicz, Paweł Buczyński – Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej
  • 2. ex æquo Projekt Marvel- Mateusz Matwiejuk – Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej