Warsztaty z firmą Biazet

31-05-2022

27 maja 2022 r. Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej odwiedzili przedstawiciele firmy Biazet. Spotkanie zostało zorganizowane jako jeden z elementów współpracy podjętej pomiędzy Politechniką Białostocką i Biazet S.A.

Podczas spotkania zaprezentowano działalność firmy oraz zorganizowano warsztaty dla studentów i absolwentów Politechniki Białostockiej. Koordynatorem spotkania oraz współpracy z Biazet S.A. ze strony Politechniki Białostockiej jest dr hab. inż. Marek Jałbrzykowski, prof. PB z Katedry Inżynierii Materiałowej i Produkcji Wydziału Mechanicznego PB.

Pierwsza część warsztatów dotyczyła projektowania detali z tworzyw oraz modelowania 3D zorientowanego na technologię tworzyw.

Drugim tematem było przedstawienie zasad działania urządzenia AGD na przykładzie ekspresu do kawy, gdzie uczestnicy poznali specyficzne komponenty stosowane w tego typu urządzeniach, dowiedzieli się o rodzajach sterowania i kluczowych parametrach.

Bezpośredni kontakt z przedsiębiorstwami to cenne doświadczenie. Dziękujemy firmie Biazet za świetnie przygotowane warsztaty.