Podsumowanie sezonu zawodów Formula Student

31-08-2022

Studenci ze swoim najnowszym bolidem CMS-08 z zespołu Cerber Motorsport z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej zakończyli zmagania w zawodach Formula Student.

Ostatnie zawody przyniosły im wielki historyczny wynik w rankingu końcowym plasując się na 4. pozycji w Formula Student Germany! W tych najbardziej prestiżowych zawodach konkurowała ze sobą czołówka zespołów z całego świata.

To była piąta i ostatnia już w tym sezonie seria zawodów wyścigowych. Udział w Formula Student Germany przyniósł studentom nie tylko wysoką pozycję w rankingu końcowym, ale ukończyli po raz piąty w tym sezonie konkurencję Endurance, która jest najwyżej punktowana spośród konkurencji statycznych.

Podsumowanie udziału w zawodach Formula Student Germany:

Konkurencje dynamiczne:

• 5. miejsce Acceleration
  • 7. miejsce Skidpad
  • 7. miejsce Autocross
  • 4. miejsce Endurance
  • 6. miejsce Efficiency

Konkurencje statyczne:

• 7. miejsce Engineering Design event
  • 15. miejsce Cost & manufacturing event
  • 25. miejsce Business Plan Presentation

W sezonie 2022 zespół studentów wystartował w 5 seriach zawodów:

• Formula SAE Italy (klasyfikacja generalna: 5 miejsce)
  • Formula Student Czech Republic (klasyfikacja generalna: 7 miejsce)
  • Formula Student Austria (klasyfikacja generalna: 6 miejsce)
  • Formula Student EAST (klasyfikacja generalna: 6 miejsce)
  • Formula Student Germany (klasyfikacja generalna: 4 miejsce)

Dokładnie wyniki z obecnego sezonu

Serdecznie gratulujemy zespołowi ukończenia sezonu wyścigów z wysokimi lokatami. W pracy nad bolidem CMS-08 współpracowali ze sobą studenci z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej.

Składamy podziękowania wszystkim partnerom i osobom zaangażowanym w realizację bolidu CMS-08.

Miasto Białystok wspiera wyjazdy studentów na zawody poza granicami Polski.

Dofinansowano przez Ministerstwo Edukacji i Nauki ze środków z budżetu państwa w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.

Partnerzy:

Politechnika Białostocka, Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej, GIBO, Metal Fach, Neva, Technology Applied, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Miasto Białystok, Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej, Scalmax, Jazon, Novol, Art-Motor, SMP, TMK PROJEKT, Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej, Symkom, Kipp, Norelem, Diaedge, Millers Oils, Medgal, ECU MASTER, Metal Max, Maxton Desing, Grm, Bianar, SaMasz, 3dconnexion, SIMP,  RICARDO, Solidworks, Ansys, Premium Solutions,  Chłodnice Rosłoniec,  SolidCAM, PZM, Automobilklub Podlaski, Tor Białystok, Moto Park Ułęż, PROMOTECH, ROMEK, Altium, FALCON, Falcon Strength Training Institute, MEiN

Galeria zdjęć z zawodów Formula Student Germany