Zapraszamy na studia w ramach wolnych miejsc

20-09-2022

To prawdziwa szansa dla niezdecydowanych. Na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej mamy wolne miejsca na studia stacjonarne I stopnia.

To już ostatnia szansa by rozpocząć za chwilę bezpłatne studia stacjonarne I stopnia na największej uczelni technicznej w północno-wschodniej Polsce.

Aby wykorzystać wolne miejsca należy postępować zgodnie z informacjami podanymi w Internetowej Rejestracji Kandydatów Politechniki Białostockiej. (irk.pb.edu.pl). Należy zarejestrować się w systemie IRK lub zalogować na swoje konto. I postępować zgodnie z instrukcją dla kandydatów ubiegających się o przyjęcia w ramach wolnych miejsc. Wzór podania o przyjęcie w ramach wolnych miejsc dostępny jest w Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Są jeszcze wolne miejsca na kierunkach:
  • inżynieria biomedyczna,
  • mechanika i budowa maszyn,

Więcej o kierunkach

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie w ramach wolnych miejsc zobowiązani są dostarczyć podanie wraz z kompletem dokumentów lub potwierdzeniem złożenia kompletu dokumentów wydanym przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną w terminie od 23 do 26 września 2022 roku (z wyłączeniem 25.09.2022 roku) w godzinach 8.00 – 15.00.

W przypadku, gdy kandydat ubiega się o przyjęcie w ramach wolnych miejsc na więcej niż jeden kierunek, podanie wraz z kompletem dokumentów lub potwierdzeniem z WKR złożenia dokumentów składa w Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej prowadzącej rekrutację na kierunku oznaczonym najwyższym priorytetem.

Opłaty

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie w ramach wolnych miejsc na kierunek, na którym byli objęci postępowaniem rekrutacyjnym, a nie zostali na tym kierunku zakwalifikowani – nie wnoszą dodatkowej opłaty rekrutacyjnej.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie w ramach wolnych miejsc na kierunek, na którym nie byli objęci postępowaniem rekrutacyjnym lub nie potwierdzili chęci studiowania wnoszą dodatkową opłatę rekrutacyjną za każdy kierunek studiów.

Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne

Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne dyżurują od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-15.00.

Wydział Mechaniczny

1. Wiejska 45C, pok. 100
    rekrutacja.wm [at] pb.edu.pl

Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej jest miejscem profesjonalnym i przyjaznym. Dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną: licznymi laboratoriami, pracowniami dostosowanymi do potrzeb nauczania komputerowo wspomaganego projektowania oraz prowadzenia zaawansowanych obliczeń. Doskonale przygotowana kadra dydaktyczna w połączeniu ze świetnie wyposażonymi laboratoriami gwarantują wysoki poziom edukacji – wszystko to na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej!

Studia mogą być jeszcze ciekawsze – swoje pasje możesz realizować w jednym z istniejących studenckich kół naukowych lub założyć nowe pod kierunkiem życzliwych wykładowców!

Naukę na II stopniu możesz kontynuować na pokrewnym kierunku studiów na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej.