Sekretarz Stanu z wizytą na Wydziale Mechanicznym

06-10-2022

Dzisiaj 6 października w ramach Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 na Politechnice Białostockiej, Wydział Mechaniczny odwiedził Pan Paweł Wdówik, sekretarz stanu w randze Ministra Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych.

Podczas wizyty mógł zapoznać się z projektami tworzonymi na Politechnice Białostockiej oraz w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej.

Nasz gość bardzo zainteresował się realizacjami stworzonymi przez studentów na Wydziale Mechanicznym z kierunku inżynieria biomedyczna (kamizelko-ściskarką do terapii sensorycznej dzieci z autyzmem, tablicą sensoryczną do ćwiczeń manualnych kończyn górnych wspomaganą systemem gier oraz chodzikiem dla dziecka z wrodzoną łamliwością kości).