Wielka Konferencja Kół Naukowych Politechniki Białostockiej

20-10-2022
28 października 2022 Wielka Konferencja Kół Naukowych
28 października 2022 roku w Centrum Nowoczesnego Kształcenia odbędzie się pierwsza Wielka Konferencja Kół Naukowych Politechniki Białostockiej. Studenckie Koła Naukowe działające w Politechnice Białostockiej i wspierające kreatywność firmy zaprezentują swoje osiągnięcia podczas krótkich prezentacji. Uczestnicy konferencji – przede wszystkim studenci pierwszego roku Politechniki Białostockiej i uczniowie szkół ponadpodstawowych dowiedzą się, w jaki sposób dołączyć do studenckich kół naukowych, by rozwijać swoje pasje i zainteresowania ponad proponowane programy nauczania.

Prezentacje studenckich kół naukowych będą podzielone zgodnie z odpowiadającymi im Wydziałami Politechniki Białostockiej. Dodatkowo w holu Centrum Nowoczesnego Kształcenia wszyscy uczestnicy Konferencji będą mieli przygotowane swoje stoiska z prezentacjami dokonań. To będzie doskonała okazja do indywidualnych rozmów dla studentów chcących dołączyć do poszczególnych kół. Spotkania z przedsiębiorcami pomogą im upewnić się, że działalność w studenckich kołach naukowych to wybór ścieżki kariery, a w konsekwencji zapewnienie sobie interesującego miejsca pracy już podczas studiów.

Szczegóły konferencji i wykaz studenckich kół naukowych Politechniki Białostockiej, jakie wezmą udział w konferencji będzie się pojawiał na aktualizowanej stale stronie Wydarzenia Wielka Konferencja Kół Naukowych

Transmisja on-line m.in dla uczniów szkół średnich

Harmonogram Wielkiej Konferencji Kół Naukowych Politechniki Białostockiej

9.00 – 9.15 – otwarcie Konferencji

9.15 – 9.45 – wystąpienie gości w ramach Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA
(Politechnika Lubelska, Politechnika Rzeszowska)

9.50 – 15.25 – prezentacja Kół Naukowych oraz przedstawicieli firm:

9:50 – 10.20 – Wydział Architektury

1. SKN VHS – Maja Orlicka 2.3…akcja! Reaktywacja koła filmowego
  2. KN Mała Architektura – Katarzyna Zalewska Na ratunek starym domom
  3. KN Forma – Agnieszka Jakimowicz Wzornictwo a projektowanie wnętrz

10.25 – 11:25 – Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku

1. KN ROLKA – Piotr Tarasewicz Działalność Koła Naukowego ROLKA
  2. SKN CON-CRECIK – Ewelina Rudowska i Mateusz Radziszewski Lekkie kompozyty geopolimerowe na kruszywie odpadowym
  3. CEMEX – Menager Piotr Szutkiewicz
  4. SKN DROGOWIEC – Weronika Stefaniak i Ewelina Stępnik Z SKN Drogowiec zawsze na dobrej drodze
  5. KN Leśników – Wioleta Hryszko i Daniel Skowron Potencjał jodły pospolitej jako gatunku lasotworczego w lasach północno-wschodniej Polsk
  6. BIMALLY – Prezes Piotr Trusewicz

11:30 – 12:20 – Wydział Elektryczny

1. KN Systemów Wbudowanych „W sieci rzeczy” – Rafał Jaśkowski – Zastosowanie nowoczesnych systemów teletransmisyjnych w projektach realizowanych w kole naukowym Systemów Wbudowanych “W sieci rzeczy”
  2. PLUM Sp. z o.o.
  3. KN IO – Damian Orzechowski Rowery elektryczne
  4. Elmont Grupa S.A.
  5. KN LUX – Jacek Kusznier Projekty realizowane w Studenckim Kole Naukowym LUX

12.20 – 12.50 – Przerwa kawowa

12:50 – 13:40 – Wydział Mechaniczny

1. Sekcja Cerber Motorsport – Michał Gleba Jak powstają bolidy Formuly Student
  2. KN Orthos – Kacper Snarski i Daniel Maksimowski Inżynieria biomedyczna od kuchni
  3. KN Robotyków – Maria Skóra i Maciej Godlewski Roboty mogą wszystko
  4. SaMASZ Sp. z o. o.
  5. SMP Poland Sp. z o. o.

13:45 – 14:45 – Wydział Inżynierii Zarządzania

1. KN Industry 4.0 – Natalia Łapińska, Weronika Kucharczyk, Mateusz Kucharczyk, pt. Technologia blisko nas
  2. KN LogiSquad – Angelika Remiszewska, pt. Rozwój przez współpracę
  3. KN Kreatywności – Jakub Wołosik, Paula Ulaszonek-Stanisławczyk, Aleksandra Sieliwoniuk, pt. Zakres działalności Koła Naukowego Kreatywności