Wykład o koncepcji Przemysłu 5.0

29-11-2022
Meżczyzna podczas przedstawiania prezentację dla studentów

25 listopada 2022 roku na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej Prof. Mykhailo Lobur przeprowadził wykład pod tytułem „The concept of the introduction of CALS technology into the Industry 5.0 system”.

Wykład dotyczył koncepcji przemysłu 5.0, w której znaczącą rolę ma pełnić współpraca człowieka z robotem. Ważnym aspektem poruszonym na wykładzie była ekologia w kontekście produktu: od jego wytworzenia, poprzez eksploatację, aż do jego recyklingu lub naprawy i ponownego użycia.

Wykład skierowany był do studentów Wydziału Mechanicznego i cieszył się dużym zainteresowaniem.

Prof. Mykhailo Lobur jest pracownikiem Katedry Systemów Komputerowego Wspomagania Projektowania Politechniki Lwowskiej.