Spotkanie z przedsiębiorcami

30-11-2022

29 listopada 2022 r. na Wydziale Mechanicznym odbyło się posiedzenie Rady Przedsiębiorców działającej przy Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. W spotkaniu uczestniczyły Władze Wydziału i Politechniki Białostockiej.

Spotkanie otworzyła JM Rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB oraz Dziekan Wydziału Mechanicznego dr hab. inż. Roman Kaczyński, prof. PB witając gości oraz zapraszając do wysłuchania prezentacji i czynnej dyskusji.

Dziekan rozpoczął od omówienia zagadnień związanych z modernizacją kierunków studiów oraz specjalności na Wydziale Mechanicznym PB. Zachęcał do zgłaszania propozycji tematów prac inżynierskich, magisterskich i doktorskich realizowanych na potrzeby przedsiębiorstw.

Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy dr hab. inż. Łukasz Derpeński, prof. PB omówił aktualne projekty oraz badania realizowane we współpracy z przemysłem. Skupił również uwagę przedsiębiorców na osiągnięciach kół naukowych w poprzednim roku akademickim. Szczególnie podkreślił wysokie lokaty studentów z sekcji CerberMotorsport, która tworzy bolidy Formula Student oraz studentów z Koła Naukowego Robotyków. Podkreślił, że bez wsparcia przedsiębiorców ich sukces nie byłby możliwy.

Z kolei Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia dr inż. Adam Bajkowski opowiedział o przeprowadzonym konkursie o Nagrodę Rady Przedsiębiorców na najlepszą pracę dyplomową Wydziału Mechanicznego. Oficjalnie wyniki oraz nagrody zostaną ogłoszone podczas rozdania dyplomów.

Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB przedstawił założenia nowego projektu, który Politechnika Białostocka będzie realizować wspólnie z Politechniką Lubelską i Politechniką Rzeszowską.

Na zakończenie prezentacji mgr Daniel Puch z Biura Rozwoju i Programów Międzynarodowych omówił możliwości finansowania projektów przygotowywanych przed firmy.

Dziękujemy wszystkim przedsiębiorcom za tak liczne przybycie i żywą dyskusję, a także za dotychczasową współpracę i wspólne działania.

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania z przedsiębiorcami