Finał konkursu EL-ROBO-MECH za nami

17-04-2023

Finał konkursu EL-ROBO-MECH za nami

14 kwietnia 2023 roku odbył się finał VIII edycji konkursu „El-Robo-Mech”.

Uczestnicy na potrzeby II etapu konkursu musieli zaprezentować swoje projekty przed Komisją Konkursową.

W skład zespołu jurorów wchodzili: przewodniczący dr hab. inż. Kazimierz Dzierżek, prof. PB (WM), dr inż. Jarosław Czaban (WM), dr inż. Sławomir Kwiećkowski (WE), dr hab. inż. Adam Sołbut prof. PB (WE), mgr inż. Anna Niczyporuk.

Komisja konkursowa była pełna podziwu dla pomysłów, a przede wszystkim pasji młodych ludzi. Doceniła ich zaangażowanie i chęć zdobywania nowych umiejętności. Ze względu na wyrównany poziom prac jury stało przed trudnym wyborem i postanowiło wyróżnić aż 9 z 16 projektów.

Laureaci konkursu uzyskują prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Mechanicznego lub Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw.

Wszystkich laureatów zapraszamy na uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród, o dokładnym terminie poinformujemy drogą mailową.

Laureaci VIII edycji konkursu El-Robo-Mech z prawem do studiowania na Wydziale Mechanicznym lub Wydziale Elektrycznym PB:

Miejsce Projekt Laureaci Szkoła
1 “Solaris-OP” automatycznie sterowane auto Oskar Popławski V Liceum Ogólnokształcące im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie
2 Herakles – wielozadaniowy robot łazik Mateusz Matwiejuk,Bartosz Wiszowaty, Adrian Koniecko ALOPB
3 Klawiatura SILVA ERGO Bartłomiej Milewski i Miłosz Milewski II LO w Augustowie
4 Robot ArachValhalla Maciej Putko, Pola Zawadzka, Emilia Goroszewska Robot ArachValhalla
5ex PillNotifier – pomoc osobom starszym Jakub Gryko, Gabriela Olizarowicz, Kamil Ryś Technikum Infotech w Białymstoku
5ex „Semper – urządzenie do rehabilitacji stawu skokowego” Mateusz Żuk,

Łukasz Pytlowany,

Filip Kiełbowicz

Technikum Nr 2 im. Stefana Banacha  w Jarosławiu
7 Projekt BUGGY Jakub Bzdek, Adam Kazak, Łukasz Krzyżak