Rekrutacja do Fabryki Inżyniera – jesień 2023

25-09-2023

Od dnia 05.09.2023 r. trwa rekrutacja na ostatnią edycję Fabryki Inżyniera w ramach trzech projektów zintegrowanych realizowanych przez Politechnikę Białostocką, która potrwa do 08.10.2023 r.

Zapraszamy wszystkich studentów ostatnich 4-rech semestrów I stopnia oraz wszystkich studentów z II stopnia studiów stacjonarnych do udziału w specjalnej rekrutacji do Fabryki Inżyniera. W ofercie nowe szkolenia certyfikowane, szkolenia kompetencyjne oraz wizyty studyjne w przedsiębiorstwach.

Dzięki realizacji wsparcia w ramach Fabryki Inżyniera macie możliwość przygotować się do wejścia na rynek pracy poprzez pozyskanie niezbędnych szkoleń wskazanych przez firmy jako pożądane przez pracodawców.

Do udziału w Fabryce Inżyniera w szczególności zapraszamy studentów, którzy nie brali jeszcze udziału w projektach PB2020, ZIREG oraz PB2.0. Nie mniej jednak uczestnictwo w jednym lub dwóch z w/w projektów nie wyklucza udziału w trzecim.

Osoby, które nie brały jeszcze udziału w projektach, będą miały możliwość realizacji więcej niż jednego szkolenia certyfikowanego przy założeniu, iż wezmą udział w kilku projektach jednocześnie.

Działania projektowe muszą zakończyć się maksymalnie w połowie grudnia 2023 roku, więc wsparcie będzie realizowane głównie weekendowo w październiku i listopadzie lub na początku grudnia (szkolenia certyfikowane), dlatego też proszę mieć to na uwadze, aby rezerwować weekendy na potrzeby projektów.

Fabryka Inżyniera składa się z dwóch obowiązkowych form wsparcia.

1. Szkolenia certyfikowane
  1. Szkolenia kompetencyjne z zakresu:
  • komunikacji i pracy zespołowej w projektach
  • projektowania uniwersalnego
  • zrównoważonego rozwoju
  • wybranych kompetencji cyfrowych
  1. Wizyty studyjne

Tu można zapoznać się z oferowanym wsparciem w ramach projektów.

Działania będą realizowane w ramach projektów finansowanych z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój:

• PB2020 – Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Białostockiej
  • PB2.0 – Zintegrowany Program Rozwoju
  • ZIREG – Zintegrowany Program Politechniki Białostockiej na rzecz Rozwoju Regionalnego

Udział  jest w 100% bezpłatny, finansowany ze środków UE.

Osoby zakwalifikowane do projektu zobligowane będą do uczestnictwa w badaniu Bilansu Kompetencji na początku i końcu udzielanego wsparcia.

Wsparcie planowane jest do realizacji w okresie październik – grudzień 2023 r.:

• Szkolenia certyfikowane w weekendy.
  • Szkolenia kompetencyjne z: projektowania uniwersalnego, zrównoważonego rozwoju, kompetencji cyfrowych – w formule nauki zdalnej do samodzielnej realizacji.

Przed wysłaniem formularzy rekrutacyjnych prosimy o dokładne zapoznanie się z dokumentami projektów w szczególności z regulaminami uczestnictwa w projektach dostępnymi na stronach projektów:

Zgłoszenia należy dokonać w formie elektronicznej poprzez:

Formularz zgłoszeniowy na stronie.

W formularzu rekrutacyjnym należy zaznaczyć w ramach, którego projektu wnioskują Państwo wziąć udział:
  • PB2020
  • PB2.0
  • ZIREG

Decyzję o kwalifikacji do danego projektu podejmuje Manager projektu.

W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Projektów pod nr tel. 85 746 93 37