Studenci i opiekun z WM wyróżnieni przez Ministra

11-12-2023

Rozdanie nagród od Ministra Edukacji i Nauki , źródło Ministerstwo Edukacji i NaukiZ dumą informujemy, że Sekcja analogów łazików marsjańskich Koła Naukowego Robotyków Wydziału Mechanicznego za swoją działalność została wyróżniona przez Ministra Edukacji i Nauki. Nagrodę otrzymał również opiekun sekcji dr hab. inż. Kazimierz Dzierżek, prof. PB.

Przedstawiciele Wydziału Mechanicznego zostali wyróżnieni za osiągnięcia naukowe z zakresu robotyki mobilnej, w szczególności za projekty analogów łazików marsjańskich i robota zwiadowczego. Zaprojektowane roboty cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród inżynierów, ale także entuzjastów robotyki w każdym wieku oraz o różnym poziomie wtajemniczenia.

Na przestrzeni lat nasi studenci wzięli udział w wielu zawodach o zasięgu międzynarodowym, osiągając znaczące sukcesy. Działalność ta przyczyniła się uzyskania wyróżnienia Ministra.

Spośród dotychczasowych najważniejszych osiągnięć Sekcji analogów łazików marsjańskich z PB wymienić należy:

• dwie nagrody specjalne za najwyższy poziom techniczny oraz zastosowane innowacje na zawodach MAKER ROBOTICS CHALLENGE Internationele 2023, Bangkok, 7-9.04.2023,
  • III miejsce w kategorii Free style all ages league na 11. zawodach Robotics Champioship International, Oradea, 20.04-22.04.2023,
  • II miejsce w kategorii LineFollower w zawodach MAKER ROBOTICS CHALLENGE Internationele 2023, Bangkok, 7-9.04.2023,
  • III miejsce w kategorii Freestyle Showcase na międzynarodowych zawodach Robochallenge XIII Bukareszt, 4-6.11.2022,
  • I miejsce w kategorii Freestyle na międzynarodowych zawodach robotycznych XIII Robotic Arena, Wrocław, 18.07.2022,
  • II miejsce w kategorii Freestyle na VI międzynarodowych zawodach robotów Robomotion 2021, Rzeszów, 28.11.2021,
  • I miejsce w kategorii Freestyle na międzynarodowych zawodach East Robo 2021, Białystok, 20.11.2021.

Więcej informacji.