Dr hab. inż. Krzysztof Kamil Żur, prof. PB ekspertem FNP

01-03-2024
Dr hab. inż. Krzysztof Kamil Żur, prof. PB, fot. Iryna Mikhno PB

Dr hab. inż. Krzysztof Kamil Żur, prof. PB otrzymał indywidualne powołanie do pełnienia roli doradcy i eksperta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP) w obszarze nauk technicznych. Nominację rekomendowała Rada Fundacji oraz środowisko naukowe pełniące rolę doradczą w tej instytucji.

Przedstawiciel Wydziału Mechanicznego będzie wspierał ocenę merytoryczną osiągnięć kandydatów do nagród i stypendiów oraz ocenę projektów aplikujących o dofinansowanie w ramach uruchamianych programów grantowych.

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) działa od 1991 roku. Jest pozarządową, apolityczną instytucją typu non profit, która realizuje misję wspierania nauki. Jest największym w Polsce pozabudżetowym źródłem finansowania nauki.

Fundacja realizuje swoje cele statutowe poprzez wspieranie wybitnych uczonych i zespołów badawczych we wszystkich dziedzinach nauki, wspomaganie innowacyjnych przedsięwzięć i komercjalizacji odkryć oraz wynalazków naukowych.

Fundacja w szczególny sposób dba także o przejrzystość i jawność swoich działań, uważając to za podstawę budowania zaufania społecznego zarówno do niej, jak i do całego sektora organizacji pozarządowych.