75 lat Wydziału Mechanicznego

04-03-2024
Logo WMPB oraz jubileuszu 75 lat. Na środku napis świętujemy razem!

4 marca obchodzony jest Światowy Dzień Inżyniera. To czas na docenienie działań technicznych i ich twórców. To też doskonała okazja do przypomnienia, że 75 lat temu w Białymstoku powstała pierwsza uczelnia techniczna. Pierwsi studenci Wydziału Mechanicznego z pewnością nie spodziewali się tempa rozwoju technologicznego, jaki obserwujemy w ostatnich kilkudziesięciu latach. Wierzyli jednak na pewno, że jako przyszli inżynierowie będą mieli udział w budowaniu nowej rzeczywistości. Zniszczony podczas II Wojny Światowej Białystok potrzebował inżynierów do odbudowy miasta i regionu.

W Światowy Dzień Inżyniera chcemy rozpocząć czas świętowania Jubileuszu 75-lecia Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. W ciągu najbliższych miesięcy podczas wielu inicjatyw i wydarzeń będziemy przypominać naszą historię, wspominać inżynierów, którzy brali udział w jej kształtowaniu. Zakończeniem obchodów Jubileuszu będzie zorganizowana 22 listopada konferencja, na którą już dziś serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach będą zamieszczane na dedykowanej stronie internetowej.

Jubileusz to okazja do podsumowań i wspominania historii, ale także do podziękowań wszystkim, którzy przez te lata współtworzyli Wydział Mechaniczny. Zachęcamy do integracji pracowników, studentów i absolwentów. Jeśli chcecie podzielić się swoją historią, zapraszamy do kontaktu: Kinga Jatkowska-Łukaszuk, tel. 85 746 92 00, e-mail: wm [at] pb.edu.pl