Uroczystość wręczenia dyplomów

25-03-2024

W piątek 22 marca 2024 r. odbyły się Dyplomatoria – ogólnouczelniana uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów.

W odświętnych togach i biretach nasi absolwenci odebrali dyplomy z rąk JM Rektor dr hab. inż. Marty Kosior-Kazberuk, prof. PB oraz gratulacje od Dziekana Wydziału Mechanicznego prof. dr hab. inż. Michała Kucieja. Podczas uroczystości absolwentom licznie towarzyszyli członkowie rodzin oraz przyjaciele.

Specjalne wyróżnienia trafiły również do studentów z najwyższą średnią i najlepszą oceną na dyplomach, z Wydziału Mechanicznego wyróżniono:

• mechatronika (I stopień) – inż. Jakub Kondzior
  • mechanika i budowa maszyn (I stopień) – inż. Hubert Derpa
  • inżynieria biomedyczna (I stopień) – inż. Julia Kiryluk

Podczas Dyplomatoriów rozstrzygnięto także Konkurs o nagrodę Rady Przedsiębiorców na najlepszą pracę dyplomową Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej.

Laureatami zostali

Imię i Nazwisko Tytuł pracy Nagroda
Konrad Horczak ,,Projekt i realizacja autorskiego urządzenia do druku 3D” I miejsce
Łukasz Tymiński ,,Projekt skrzydła ukierunkowującego przepływ powietrza wokół pojazdu klasy formuła student” II miejsce
Michał Falkowski ,,Badanie parametrów silników stosowanych w układach napędowych autonomicznych robotów klasy MegaSumo” II miejsce
Mateusz Ponikwicki ,,Projekt piły do gałęzi i krzewów agregowanej z ładowaczem czołowym” III miejsce
Nataliq Bociuk ,,Badania właściwości kompozycji mucyny z wybranymi gumami stosowanymi w płynach biologicznych” wyróżnienie
Łukasz Paprocki ,,Projekt mobilnej brykieciarki do słomy” wyróżnienie
Julian Rząca ,,Modyfikacja układu paliwowego wybranego silnika pojazdu klasy Formuła Student do zastosowania paliwa E85″ wyróżnienie
Filip Oskar Rzepnicki ,,Projekt geometrii dyszy rakietowej na zawody European Rocketry Challenge” wyróżnienie
Karol Zyśk ,,Badanie dokładności i powtarzalności pozycjonowania robota przemysłowego o strukturze SCARA” wyróżnienie

Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia w życiu zawodowym i prywatnym.