Finał konkursu EL-ROBO-MECH za nami

18-04-2024

17 kwietnia 2024 roku odbył się finał IX edycji konkursu „El-Robo-Mech”. Uczestnicy zaprezentowali swoje projekty przed Komisją Konkursową.

W skład zespołu jurorów wchodzili: przewodniczący dr hab. inż. Kazimierz Dzierżek, prof. PB (WM), dr inż. Jarosław Czaban (WM), dr inż. Sławomir Kwiećkowski (WE), dr hab. inż. Adam Sołbut prof. PB (WE), dr inż. Wojciech Winogrodzki oraz mgr Krzysztof Domas (przedstawiciel Kuratorium Oświaty).

Komisja konkursowa była pełna podziwu dla pomysłów, a przede wszystkim pasji młodych ludzi. Doceniła ich zaangażowanie i chęć zdobywania nowych umiejętności. Ze względu na wyjątkowo wyrównany poziom prac jury stało przed trudnym wyborem i postanowiło wyróżnić wszystkie 12 projektów.

29 osób z 12 zespołów otrzymało tytuł Laureata konkursu, uzyskując prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Mechanicznego lub Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw.

Podium konkursu El-Robo-Mech

• 1 miejsce – Platforma do kolorowego druku 3D i rozpowszechnienie technologii przemysłu 4.0 „M1” – Przemysław Dobiecki, (Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku)
  • 2 miejsce – Dwuwałowy silnik spalinowy, jako alternatywa dla konwencjonalnego silnika z offsetem – Ewa Karp, Michał Łukaszuk (Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej)
  • 3 miejsce – Łazik Robokop3000, Mikołaj Bytys, Ksawery Ryciuk, Aleksander Misiewicz (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku)

Pozostali laureaci

• Robot Edison – Martyna Strapczuk, Adam Piekutowski, Hubert Muszyński (Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej)
  • Samochodowa niania – Adrian Gamracy, Mateusz Skupień, Bartosz Popek (Technikum nr 2 w Jarosławiu)
  • RYNNa – Zofia Budnicka, Jan Stepaniuk, Mikołaj Panas (Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej)
  • Satellite tracker – Kacper Komor, Samuel Yadwisiak, Tomasz Kozioł (ZSEiT w Olsztynie)
  • Robot ratunkowy Wally – Michalina Muszyńska, William Zagórecki, Paweł Michałowski (Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej oraz I Liceum w Chmurze w Warszawie)
  • Łazik ExCam – Patrycja Bućko (Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej)
  • Układ pomiaru czasu dla toru gokartowego – Oskar Peciak; Stanisław Marmon, Sławomir Rapacz (ZSTiO w Limanowej)
  • Robot Rubikomat – Kacper Pawlak (ZSP nr 1 w Jarocinie)
  • Robot Xerxes – Marek Jaszczuk, Piotr Kulaszewski, Karol Liżewski (III LO w Białymstoku)

Serdecznie gratulujemy!

Miasto Białystok wspiera konkurs El-Robo-Mech.