Wydział Mechaniczny uczestniczył w II Wielkiej Konferencji Kół Naukowych PB

06-05-2024

26 kwietnia br. w Centrum Nowoczesnego Kształcenia odbyła się II Wielka Konferencja Kół Naukowych Politechniki Białostockiej, podczas której prezentowali się studenci z kół naukowych działających w Politechnice Białostockiej.

Uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób dołączyć do studenckich kół naukowych, by rozwijać swoje pasje i zainteresowania ponad proponowane programy nauczania.

Z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej w II Wielkiej Konferencji Kół Naukowych Politechniki Białostockiej udział wzięły:

• SKN Auto-Moto-Club, sekcja CerberMotorsport,
  • SKN ORTHOS,
  • KN Robotyków, sekcja analogów łazików marsjańskich oraz Sumomasters.

Na Wydziale Mechanicznym działa 8 Studenckich Kół Naukowych, które realizują liczne projekty. Większość z konstruowanych przez naszych studentów urządzeń powstaje właśnie w ramach działalności kół naukowych.

Podczas konferencji zaprezentowały się także dwie zaprzyjaźnione z Wydziałem Mechanicznym firmy: Addit Sp. z o.o. oraz KAN Sp. z o.o.