Pierwsze w Polsce certyfikowane szkolenie II stopnia z systemów SmartHome dla studentów Uczelni Wyższych

15-07-2024

10 lipca 2024 roku na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej odbyło się certyfikowane szkolenie II stopnia z zakresu projektowania i wykonania instalacji oraz konfiguracji produktów systemu inteligentnego domu marki Grenton. Szkolenie zostało zorganizowane dzięki uprzejmości firmy Grenton, lidera w Polsce w dziedzinie systemów SmartHome. Udział wzięli w nim najbardziej aktywni uczestnicy szkolenia I stopnia, prowadzonego 27 czerwca na Wydziale Mechanicznym PB.

Warto nadmienić, że jest to pierwsze w Polsce szkolenie II stopnia zrealizowane dla studentów w strukturach uczelni. Było to możliwe dzięki nowoczesnej pracowni SmartHome, znajdującej się na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Pracownia powstała we współpracy z firmą Grenton. Dzięki temu studenci mogli w praktyczny sposób zrealizować zadania dotyczące automatyki budynkowej na specjalnych stanowiskach dydaktycznych i uzyskać certyfikat ukończenia szkolenia.

Szkolenie poprowadził pan Marek Konieczny z firmy Grenton. Koordynatorem działań ze strony Wydziału jest dr inż. Rafał Grądzki.