Spotkanie inauguracyjne współpracy PL-PB w ramach sieci Via-Carpatia

18-01-2023

W dniu 18.01.2023 roku na Wydziale Mechanicznym gościliśmy przedstawicieli z Politechniki Lubelskiej.

Goście zostali przywitani przez Dziekana Wydziału Mechanicznego dr hab. inż. Romana Kaczyńskiego, prof. PB oraz Prodziekana ds. Rozwoju i Współpracy dr hab. inż. Łukasza Derpeńskiego, prof. PB. W ramach spotkania z władzami Wydziału Mechanicznego podjęto rozmowy na temat możliwości współpracy, realizacji wspólnych projektów czy swoich potrzeb w ramach „Politechnicznej Sieci Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego”.

Politechnika Białostocka, Politechnika Lubelska i Politechnika Rzeszowska tworzą od 11 kwietnia 2022 roku „Politechniczną Sieć Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego”, które polega na współpracy trzech uczelni technicznych z województw Polski Wschodniej. Politechnika Białostocka będzie koordynować grupę tematyczną związaną z kształceniem. Jej zadania będą skoncentrowane na szkolnictwie branżowym, działalności kół naukowych na uczelniach, organizacji zajęć otwartych i wizyt studyjnych.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z bazą laboratoryjną Wydziału Mechanicznego PB oraz mieli okazję zobaczyć konstrukcje samochodów specjalnych (monster truck, buggy, dragster) oraz bolidy Formula Student tworzone przez studentów z koła naukowego Auto-Moto-Club z sekcji CerberMotorsport.

Liczymy na owocną współpracę!