Szkolenia i egzaminy w zakresie F-Gazów

Osoba odpowiedzialna

dr inż. Jerzy Gagan
+48 604 479 777 lub 571 443 091
j.gagan [at] pb.edu.pl

Czas trwania kursu – 16 godz.

Planowany termin rozpoczęcia kursu:
cyklicznie w zależności od liczby zgłoszeń.

Minimalna liczba uczestników 15 osób.

Informujemy, że po przeprowadzonym audycie Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej został wpisany przez Urząd Dozoru Technicznego do rejestru jednostek prowadzących szkolenia oraz jednostek prowadzących egzaminy w zakresie objętym tak zwanymi F-Gazami.
W 2015 roku wprowadzono procedurę regulującą w sposób szczegółowy dostęp do uprawnień w zakresie przeprowadzania instalacji, konserwacji lub serwisowania stacjonarnych urządzeń chłodniczych, wymaganiami prawnymi w obszarze ochrony środowiska w branży chłodniczej, klimatyzacyjnej i pomp ciepła. Zespół prowadzi również od wielu lat szeroką współpracę w zakresie szkoleń oraz konsultacji merytorycznych z Krajowym Forum Chłodnictwa – Związkiem Pracodawców, będącym największą krajową organizacją zrzeszającą  w branży chłodniczej, klimatyzacyjnej i pomp ciepła.

Charakterystyka kursu

Szkolenie dla osób ubiegających się o uzyskanie certyfikatu dla personelu przeprowadzającego instalację, konserwację lub serwisowanie stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła zawierających substancje kontrolowane lub fluorowane gazy cieplarniane oraz odzysk tych substancji lub gazów z takich urządzeń. Zgodnie z ustawą z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych.

Sylwetka absolwenta

Szkolenie przygotowuje do egzaminu państwowego umożliwiającego uzyskanie certyfikatu dla personelu przeprowadzającego instalację, konserwację lub serwisowanie stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła zawierających substancje kontrolowane lub fluorowane gazy cieplarniane oraz odzysk tych substancji lub gazów z takich urządzeń. Zgodnie z ustawą z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych.

FGAZ-S/27/0014/16

Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej został wpisany do rejestru jednostek prowadzących szkolenia w odniesieniu do osób ubiegających się o uzyskanie certyfikatu dla personelu przeprowadzającego instalację, konserwację lub serwisowanie stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła zawierających substancje kontrolowane lub fluorowane gazy cieplarniane oraz odzysk tych substancji lub gazów z takich urządzeń.

FGAZ-E/27/0013/16

Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej został wpisany do rejestru jednostek przeprowadzających egzaminy w odniesieniu do osób ubiegających się o uzyskanie certyfikatu dla personelu przeprowadzającego instalację, konserwację lub serwisowanie stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła zawierających substancje kontrolowane lub fluorowane gazy cieplarniane oraz odzysk tych substancji lub gazów z takich urządzeń.

Formularz elektroniczny umożliwiający zgłoszenia udziału w szkoleniu dostępny jest na stronie www Lista szkoleń – Krajowe Forum Chłodnictwa (kfch.pl)