Poznaliśmy laureatów w konkursie o Nagrodę Rady Przedsiębiorców na najlepszą pracę dyplomową Wydziału Mechanicznego

03-04-2023
Młody mężczyzna odbiera gratulacje od starszego pana, obok odwrócony starszy mężczyzna

24 marca 2023 roku podczas Dyplomatoriów poznaliśmy wyniki w Konkursie o nagrodę Rady Przedsiębiorców na najlepszą pracę dyplomową Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej.

Konkurs jest organizowany w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych przez Politechnikę Białostocką we współpracy z Przedsiębiorcami skupionymi w Radzie Przedsiębiorców działającej przy Wydziale Mechanicznym. Głównym celem konkursu jest inspirowanie studentów Wydziału Mechanicznego PB do realizacji ambitnych prac dyplomowych, pozwalających wykazać ich przygotowanie do podejmowania działalności inżynierskiej i udziału w pracach badawczo-rozwojowych.

Do konkursu zgłosić można prace dyplomowe absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia prowadzonych na Wydziale Mechanicznym, które zostały ocenione zarówno przez opiekuna pracy, jak i recenzenta na ocenę bardzo dobrą, a egzamin dyplomowy został złożony w terminie przewidzianym regulaminem studiów w roku bieżącej edycji Konkursu.

Laureatami zostali:

1 miejsce – inż. Patryk Sienkiewicz, praca pt. „Projekt stołu do wielopłaszczyznowej kinezyterapii kręgosłupa ze sprzężonymi mechanizmami wspomagającymi” powstała pod opieką promotorską dr. inż. Piotra Prochora.

2 miejsce – mgr. inż. Igor Kondraciuk, praca pt. „Projekt systemu haptycznego wspomagającego resuscytację krążeniowo-oddechową” powstała pod opieką promotorską dr. inż. Tomasza Huścio.

3 miejsce – mgr. inż. Anna Wasilczyk, praca pt. „Projekt robota stróżującego wykorzystującego analizę obrazu uzyskanego z kamery termowizyjnej” powstała pod opieką promotorską dr inż. Anny Falkowskiej.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród Absolwentów Wydziału Mechanicznego, wpłynęło 14 pisemnych zgłoszeń (6 prac inżynierskich oraz 8 prac magisterskich) spełniających wymagania formalne konkursu – powiedział dr inż. Adam Bajkowski, Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia.

Zgodnie z Regulaminem Konkursu ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród autorom nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie prac odbywa się podczas uroczystości rozdania dyplomów ukończenia studiów.

Serdecznie gratulujemy Laureatom!