Absolwent Wydziału Mechanicznego największym strongmanem Europy!

10-07-2018

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej (mechanika i budowa maszyn), Marek Czajkowski, zwyciężył w rozegranych w Opolu Mistrzostwach Europy Strongman w kategorii do 105 kg.

W zawodach wzięło udział 10 najsilniejszych mężczyzn z Polski, Norwegii, Czech, Łotwy, Finlandii, Estonii, Ukrainy, Litwy oraz Niemiec. Sportowcy zmierzyli się m.in. w takich konkurencjach jak przeciąganie ciężarówki, przerzucanie ważącej 160 kg kuli i podnoszenie jedną ręką hantla o wadze 100 kg.

Osiągnięcie białostocczanina cieszy tym bardziej, że dwa tygodnie wcześniej Marek Czajkowski został wicemistrzem Europy Strongman w parach w kat 105 kg w federacji Ultimate Strongman.

Stało się wygrałem Mistrzostwa Europy Strongman do 105 kg Harlem Opole ( zbicie 7 kg wagi nie było łatwe 😀 ) … nie…

Opublikowany przez Marek Czajkowski Strongman u105 Poniedziałek, 9 lipca 2018

Polscy strongmani dużo znaczą na arenach międzynarodowych!

Serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki za dalsze sukcesy oraz zachęcamy do śledzenia strony Pana Marka w mediach społecznościowych!

Więcej na stronach: nto.pl, opole.naszemiasto.pl oraz opole.pl.