Doktorant WM z kolejną nagrodą

09-11-2022

dyplom w związku z osiągnieciem doktorantaMgr inż. Konrad Rojcewicz, absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, otrzymał srebrny medal na IWIS2022 – International Warsaw Invention Show na międzynarodowych targach wynalazczości.

Przypominamy, że na początku roku mgr inż. Konrad Rojcewicz otrzymał nagrodę specjalną Przewodniczącego Komitetu Inżynierii Produkcji Polskiej Akademii Nauk i Wojewody Świętokrzyskiego w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską.

Doktorant stworzył suszarnie konwekcyjno-fontannowa. Urządzenie dotyczy suszenia trocin tartacznych w aspekcie przeróbki ich na granulat opałowy. Taki granulat musi się odznaczać: wysoką kalorycznością, niską zawartością wilgoci, małą zawartość popiołu, dużym stopniem aglomeracji, małą zawartością zanieczyszczeń (piasek, kora), niską emisją (NOx, CO, CO2, SO2), odpowiednią barwą.

Opiekunem naukowym doktoranta WM jest dr hab. inż. Zbigniew Oksiuta prof. PB. Tytuł pracy doktorskiej „Analiza procesu suszenia i ocena własności trocin i pelletu w zmodyfikowanej suszarce fontannowej”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!