Dr hab. inż. Andrzej Koszewnik z nominacją na członka stowarzyszonego Sekcji Dynamiki Komitetu Mechaniki PAN

30-03-2021
dr hab. inż. Andrzej Koszewnik

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. inż. Andrzej Koszewnik został powołany na członka stowarzyszonego Sekcji Dynamiki Komitetu Polskiej Akademii Nauk. Kadencja naszego pracownika z Katedry Robotyki i Mechatroniki potrwa do 2023 roku.

Życzymy dalszych sukcesów w działalności naukowej!

Dr hab. inż. Andrzej Koszewnik jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Stopień doktora uzyskał na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w 2011 r. natomiast stopień doktora habilitowanego na macierzystej uczelni w  roku 2020 w dyscyplinie inżynieria mechaniczna

Tematyka badawcza dr hab. inż. Andrzeja Koszewnika ściśle związana jest z projektowaniem aktywnych układów sterowania drganiami jak również badaniem właściwości układów odzyskiwania energii z drgań wybranych konstrukcji mechanicznych przy wykorzystaniu elementów piezoelektrycznych oraz innowacyjnych układów kondycjonujących napięcie. Wymiernym efektem jego działalności naukowo-badawczej było kierowanie w ostatnich latach pracą zleconą na rzecz firmy Novismo  nt. Opracowanie koncepcji aktywnego tłumienia drgań wybranego urządzenia AGD przy wykorzystaniu folii piezoelektrycznych. Dodatkowo brał  czynny udział w  realizacjach wielu projektów badawczych realizowanych przy współudziale Wydziału Mechanicznego w tym przy projekcie AVAL lub Sieciocentrycznym systemie wsparcia rozpoznania i dowodzenia sytuacjami kryzysowymi na terenach zurbanizowanych z autonomicznymi bezzałogowymi aparatami latającymi.

Dr inż. Andrzej Koszewnik jest autorem 36 publikacji naukowych z czego 23 publikacje są indeksowane w bazie Web of Science. W oparciu o dane bibliograficzne stopień cytowania jego prac zgodnie z bazą WoS Core Collection (indeks Hirscha) wynosi 7.