Dr inż. Adam Tomczyk z nominacją na członka stowarzyszonego Sekcji Mechaniki Eksperymentalnej Komitetu Mechaniki PAN

15-04-2021

Z przyjemnością informujemy, że dr inż. Adam Tomczyk został powołany na członka stowarzyszonego Sekcji Mechaniki Eksperymentalnej Komitetu Mechaniki Polskiej Akademii Nauk.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w działalności naukowej!

Dr inż. Adam Tomczyk jest pracownikiem Wydziału Mechanicznego od 1999 roku. Stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie mechanika uzyskał w 2003 roku na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Zainteresowania naukowe dr inż. Adama Tomczyka koncentrują się wokół zagadnień mechaniki uszkodzeń i pękania zwłaszcza w aspekcie zmęczenia materiałów. Od kilku lat szczególnie intensywnie zajmuje się badaniami wpływu wstępnych obciążeń termiczno-mechanicznych na trwałość zmęczeniową w prostych i złożonych stanach obciążenia.