I i III miejsce na RoboExe

13-06-2018

Sekcja Lego Koła Naukowego Robotyków z Wydziału Mechanicznego w sobotę 9 czerwca wzięła udział w Łomżyńskich Zawodach Autorskich Robotów Mobilnych RoboExe Robot Challenge. Rozgrywki odbywały się w czterech konkurencjach: Stright Driveway (Podjazd po linii prostej), Line Follower (jazda wzdłuż linii), Escape from Labyrinth (wyjazd z labiryntu) oraz FreeStyle Presentation (prezentacja konstrukcji robota).

Zbudowany z części LEGO i zaprogramowany przez drużynę robot uczestniczył we wszystkich czterech konkurencjach, dzięki czemu konstrukcja z Wydziału Mechanicznego została zakwalifikowana do kategorii konkursowej Universal Robot.

Drużyna Korpuskułki w składzie: Łukasz Daniłowicz, Mateusz Szutko i Jakub Kasiak z kapitanem Józefem Szymelewiczem na czele zajęła I miejsce w kategorii Straight Driveway oraz III miejsce w klasyfikacji generalnej Universal Robot.

Gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejne!