Wydział Mechaniczny PB

Sportowe sukcesy studenta WM

25-03-2024
Medaliści Halowych Mistrzostw

Paweł Miezianko, student czwartego semestru kierunku automatyka i robotyka, reprezentuje Politechnikę Białostocką w zawodach sportowych, odnosząc wiele sukcesów.

17-18 lutego 2024 roku w 68. Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu, Paweł Miezianko zajął trzecie miejsce w biegu sztafetowym 4×200 metrów, uzyskując wynik 1:28:28s. Jego determinacja i wysiłek na pierwszej zmianie przyczyniły się do osiągnięcia trzeciego miejsca przez całą drużynę KS Podlasie Białystok.

Wcześniej na 40. Mistrzostwach Polski U23 w Włocławku, które odbyły się w dn. 1-2 lipca 2023 roku, zdobył drugie miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki, osiągając czas 14.41.

To nie jedyne osiągnięcia naszego studenta. Na Akademickich Mistrzostwach Polski w Poznaniu w dniach 19-21 maja 2023 roku, Paweł Miezianko zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej na 110 metrów przez płotki, uzyskując wynik 14.42. Dodatkowo, jego osiągnięcie przyczyniło się do zajęcia pierwszego miejsca w klasyfikacji typów uczelni technicznych. Na 67. Halowych Mistrzostwach Polski w kategorii U23 w Toruniu, które miały miejsce 18-19 lutego 2023 roku, student zdobył drugie miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki, osiągając wynik 8.37. Ponadto, w biegu sztafetowym 4×400 metrów mix, również zajął drugie miejsce z wynikiem 3:25:74s.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów zarówno sportowych, zawodowych oraz prywatnych!