Studenci z sekcji Sumomasters z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej w gronie stypendystów MEiN

08-04-2022
Studenci Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej Marcin Dziubek i Piotr Wasilewski
Studenci Politechniki Białostockiej zostali laureatami ministerialnego stypendium na rok akademicki 2020/2021. Marcin Dziubek i Piotr Wasilewski studiują na kierunku automatyka i robotyka. Zostali docenieni za swoje osiągnięcia naukowe, a w szczególności za działania realizowane w Kole Naukowym Robotyków, działającym na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej.

31 marca 2022 r., spośród 910 wniosków spełniających warunki otrzymania stypendium, Minister Edukacji i Nauki wyłonił grupę 432 studentów, którym przyznał stypendium za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe na rok akademicki 2020/2021. Stypendium jest wypłacane jednorazowo i wynosi 17 000 zł.

Wśród laureatów znalazło się dwóch studentów Politechniki Białostockiej. Piotr Wasilewski i Marcin Dziubek są wieloletnimi członkami Sekcji SumoMasters w Kole Naukowym Robotyków. Brali udział w wielu konkursach robotycznych, odnosząc sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Drużyna SumoMasters plasowała się na czołowych miejscach zawodów w Japonii, Chinach, USA, Rumunii, Łotwie i Estonii. Jednocześnie prowadzili działania naukowe, których efektem jest kilka publikacji naukowych, których są współautorami. Obaj studenci mieli też swój wkład w rozwijanie innowacyjnych pomysłów i projektów, których realizację finansowo wsparło Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach konkursów „Najlepsi z Najlepszych!” oraz „Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje”.

Cieszymy się, że praca studentów Politechniki Białostockiej została doceniona przez Ministra.

Gratulujemy stypendystom i życzymy im kolejnych sukcesów!

Ogłoszenie wyników postępowania w sprawie przyznania stypendiów Ministra Edukacji i Nauki dla studentów na rok akademicki 2021/2022