Sukces sekcji LEGO Koła Naukowego Robotyków

17-05-2018

Robot Lego z Wydziału Mechancznego - I miejsce na zawodach Robotów Mobilnych JURABOT Krasiejów 2018Reprezentant sekcji Lego Koła Naukowego Robotyków Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej – Józef Szymelewicz zajął I miejsce w Zawodach Robotów Mobilnych JURABOT Krasiejów 2018 w kategorii Lego Linefollower!

„Kruszynka” to robot zbudowany przez członków KNR oraz zaprogramowany przez Józefa Szymelewicza.

Trasa finałowa była trudna, początkowo konkurencyjne roboty nie były w stanie jej przejechać. Świetnie poradził sobie za to nasz robot „Kruszynka” – przejechał całą trasę i utrzymał pierwszą pozycję do końca finałów. Wyprzedził między innymi roboty z Bierunia – zdobywców podium na wielu międzynarodowych konkursach robotycznych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!