Sumomasters z 4 miejscem w Międzynarodowych Zawodach Robotów ROBO~motion

29-11-2021
Drużyna studentów Sumomasters na zawodach

Drużyna SumoMasters z Koła Naukowego Robotyków Wydziału Mechanicznego w składzie: Mateusz Święcki, Józef Szymelewicz i Kacper Zaleski pod opieką dr inż. Rafała Grądzkiego wzięła udział w VI Międzynarodowych Zawodach Robotów ROBO~motion 2021 w Rzeszowie.

Zespół studentów z Wydziału Mechanicznego wystawił do walk 3 roboty w kategorii MiniSumo. Roboty Blitzkrieg i Mini Shiny zostały umieszczone w tej samej grupie i stoczyły bratobójczą walkę. Lepszy okazał się robot Mini Shiny, który w finałach uplasował się na 4 miejscu. Niestety Robot Hellfire IV nie przeszedł do kolejnej fazy rywalizacji.

Życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!

Wsparcie finansowe na budowę i udoskonalanie swoich konstrukcji oraz na udział w zawodach drużyna z Koła Naukowego Robotyków otrzymała w ramach projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Najlepsi z najlepszych! 4.0, Wydziału Mechanicznego PB oraz firm: Wenglor i  Faulhaber.

logo firmy WenglorLogo firmy Faulhaber