Sumomasters z nagrodami na zawodach w Tajlandii

18-04-2023

W dniach 7-9.04.2023 roku drużyna Sumomasters wzięła udział w zawodach Maker Robotics Challenge 2023, odbywających się w Bangkoku w Tajlandii.

Sekcję SumoMasters reprezentowali: Marcin Dziubek, Michał Falkowski, Rafał Grabowski, Przemysław Pysiński, Janusz Chmaruk, którzy pod opieką dr. inż. Rafała Grądzkiego wystartowali w konkurencjach MegaSumo (roboty: Masakrator, Javelin) oraz MiniSumo (roboty: Mini Shiny, Bezi).

W kategorii Mini Sumo robot Mini Shiny od początku rywalizacji piął się w drabince grupowej wygrywając kolejne walki. Niestety w walce finałowej uległ awarii, której drużyna nie była w stanie naprawić. Ostatecznie zajął 3 miejsce w grupie.

W kategorii Mega Sumo, roboty Masakrator i Javelin po przejściu do rundy drugiej walk spotkały się ze sobą w drabince. Do dalszej fazy awansował robot Masakrator. Problemy z elektroniką spowodowały niestety, że robot nie mógł rozegrać równej walki i odpadł z rozgrywek.

„W trakcie walk zauważyliśmy wyeksploatowanie części robotów. Aktualnie musimy skupić się na modernizacji robotów, aby móc sprostać wysokiemu poziomowi konkurencji. Pomimo tego, że walki są krótkie, konstrukcje są poddawane ekstremalnym obciążeniom, przez co ich wydajność i niezawodność znacznie się pogarsza” – powiedział dr inż. Rafał Grądzki, opiekun sekcji.

Drużyna została doceniona za wysoki poziom zaawansowania technologicznego robotów oraz jakości wykonania nagrodami „Best Technique” oraz „Maker Award”.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!

Wsparcie finansowe na budowę i udoskonalanie swoich konstrukcji oraz na udział w zawodach drużyna z Koła Naukowego Robotyków otrzymała w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki Najlepsi z najlepszych! 4.0, Wydziału Mechanicznego PB oraz firm: Wenglor i Faulhaber.
Logo Ministerstwo Edukacji i Nauki

logotypy dotyczące wsparcia finansowego