Złoty medal na Targach Concurs Lépine w Paryżu

08-05-2018

Robot Bobot na Międzynarodowych Targach Wynalazczości Concours LépineStudencki projekt „Bobot – humanoidalny robotyczny asystent medyczny i… prawdziwy przyjaciel” realizowany na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej został wyróżniony złotym medalem na prestiżowych Międzynarodowych Targach Wynalazczości Concours Lépine, które zorganizowano w Paryżu w dniach 27 kwietnia – 8 maja 2018 roku.

W dniach 2-4 maja br. grupa studentów: inż. Marcin Żukowski, inż. Dawid Kamieński, inż. Kamil Guz, inż. Krzysztof Matus, inż. Kamil Domysławski, inż. Mateusz Apoń oraz inż. Piotr Burzyński oraz opiekunów: dr inż. Mirosław Kondratiuk i dr inż. Leszek Ambroziak prezentowała swój projekt na paryskich targach. Była to wyjątkowa okazja, aby tę konstrukcję obejrzała międzynarodowa publiczność, wśród której projekt wzbudzał duże zainteresowanie.

Bobot zdecydowanie wyróżniał się pośród różnorodnych wynalazków i innowacji z całego świata. Trzeba pamiętać, że dzięki swej renomie targi Concours Lépine przyciągają rzesze zwiedzających. Co roku setki wystawców prezentują swoje innowacyjne rozwiązania, a projekty oceniane są przez międzynarodowe jury – mówi dr inż. Mirosław Kondratiuk – opiekun Międzywydziałowego Koło Naukowego Grupa Technologii Mobilnych.

Przypomnijmy, że dotychczas Bobot otrzymał główną nagrodę w konkursie technologicznym Technotalent 2016 oraz został wyróżniony złotym medalem na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2017.

Udział w targach finansowany był w ramach projektu „Najlepsi z Najlepszych! 2.0” pt. „Inteligentne konstrukcje mechatroniczne – projektowanie, budowa, weryfikacja i prezentacja innowacyjnych rozwiązań na międzynarodowych zawodach i konferencjach” oraz przez Prezydenta Miasta Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta.

Więcej informacji o wyróżnieniu – Międzynarodowe Targi Wynalazczości Concours Lépine.