Drugie i trzecie miejsce na Robotiadzie 2017

27-03-2017

Zespół SumoMasters na zawodach Robotiada 2017 - galeria25 marca 2017 roku drużyna SumoMasters w składzie: Krystian Chojnowski, Marek Klimowicz, Bartosz Pawłow oraz Maciej Wysocki wzięła udział w międzynarodowych zawodach Robotiada 2017 w Wilnie (w kategorii MegaSumo).

Pomimo dużej konkurencji, zespół studentów z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej wywalczył miejsce drugie (Masakrator) oraz trzecie (Speedster). W zawodach wzięło udział ponad 150 konstrukcji z Litwy, Łotwy oraz Estonii. Sukces jest tym większy, że zespół SumoMasters zmagał się z konstrukcjami, które uczestniczyły w prestiżowych zawodach All Japan Robot-Sumo Tournament w Tokio. Serdecznie gratulujemy!

Obecnie zespół studentów z Wydziału Mechanicznego przygotowuje się do zawodów w Hiszpanii oraz Rumunii.