XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

07-06-2018

XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki na Wydiale Mechanicznym PB - galeria zdjęćTrwa XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Po raz kolejny Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej włączył się w organizację tego wydarzenia. W tegorocznej edycji Festiwalu siły zjednoczyło 12 szkół wyższych, a także instytucje edukacyjne, artystyczne i sportowe oraz samorządy Białegostoku, Łomży i Suwałk. Koordynatorem jest Politechnika Białostocka.

We wtorek, 5 czerwca, z pokazów, warsztatów i prezentacji zorganizowanych przez uczelnie korzystały dzieci i młodzież z Łomży i okolic, gdzie nie takie zwyczajne wózki inwalidzkie prezentował mgr inż. Piotr Prochor, zaś studenci Wydziału Mechanicznego opowiadali o nowościach technicznych w terapii dzieci autystycznych oraz projekcie Mind Hand – inteligentnej protezie ręki. Natomiast 6 czerwca w Suwałkach uczestnicy Festiwalu mogli obejrzeć bolid CMS-03, analogi łazików marsjańskich oraz wysłuchali wykładu o pojazdach wyścigowych Formuły Student dr inż. Dariusza Szpicy – Jak nabrać prędkości?

Najwięcej wydarzeń zaplanowano na Wydziale Mechanicznym w czwartek i piątek. Obejrzeć można będzie świat pod mikroskopem oraz zobaczyć niewidzialne. Będzie również szansa poznać świat maszyn wirnikowych, a także innowacje w dziedzinie Bezzałogowych Statków Powietrznych. Przekonacie się również, że mechanika może być ciekawa oraz ile energii drzemie w biomasie. Odpowiemy także na pytania:

Czy można ciąć metal „prądem”?

Jak zamienić granulki w obudowę telefonu komórkowego?

Jak zbadać czy prawidłowo chodzimy?

Czeka na was jeszcze wiele innych atrakcji! Zapraszamy!