Studentka Wydziału Mechanicznego wyróżniona stypendium

04-10-2018

Studentka Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, Aneta Łukowska, znalazła się w gronie 25 młodych kobiet, które otrzymają stypendium programu „Nowe Technologie dla Dziewczyn”.  Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 4 października 2018 r. w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Intel w Gdańsku.

Inżynier Aneta Łukowska studiuje na kierunku automatyka i robotyka na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Pracowała w dwóch zespołach konstruujących analogi łazików marsjańskich (RED oraz Argo) i wraz z zespołem z Koła Naukowego Robotyków brała udział w międzynarodowych zawodach robotycznych. Za dyplomową pracę inżynierską otrzymała wyróżnienie w konkursie Młodzi Innowacyjni 2018, jest również stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

„Nowe technologie dla dziewczyn” są programem Fundacji Edukacyjnej Perspektywy oraz firmy Intel. Celem organizatorów jest zainteresowanie kobiet branżą technologiczną oraz pomoc im w wyborze związanej z nią ścieżki zawodowej. Stypendystki programu otrzymają wsparcie w nauce, w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej oraz pomoc finansową. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki, doświadczonych pracowników firmy Intel. Więcej o programie na stronie: https://www.stypendiadladziewczyn.pl/pl/o-programie

Serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni!