2 oraz 3 miejsce!

03-12-2018

Od 27 listopada do 3 grudnia 2018 r. drużyna SumoMasters w składzie: Piotr Wasilewski, Marcin Dziubek, Łukasz Kotarski pod opieką dr inż. Rafała Grądzkiego  przebywała w Tallinie w Estonii, gdzie wzięła udział w międzynarodowych zawodach robotycznych Robotex 2018.

Zespół z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej na zawody pojechał z 4 swoimi konstrukcjami: Masakratorem, Speedsterem, Acem oraz Javelinem.

Dwa z nich – Javelin oraz Ace wyszły z fazy grupowej.

W fazie finałowej Javelin pokonał robota łotewskiego oraz swego „brata” Ace’a. W walce o 1 miejsce uległ najlepszej rumuńskiej konstrukcji – robotowi Cheetah.

Ostatecznie Javelin zajął miejsce 2 a robot Ace miejsce 3.

Gratulujemy serdecznie!

Wsparcie finansowe na budowę i udoskonalanie swoich konstrukcji oraz na udział w zawodach drużyna z Koła Naukowego Robotyków otrzymała w ramach projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Najlepsi z najlepszych! 3.0, Wydziału Mechanicznego oraz firm: Wenglor, Faulhaber i Yato.

logo firmy Wenglor