SumoMasters na zawodach w Pekinie

06-08-2019

Od 9 do 11 sierpnia 2019 r. drużyna SumoMasters z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej weźmie udział w międzynarodowych zawodach robotycznych RobotChallenge w Pekinie. Zespół z Koła Naukowego Robotyków w składzie: Piotr Wasilewski, Marcin Dziubek, Łukasz Kotarski, Michał Falkowski, Jerzy Matusiewicz pod opieką dr inż. Rafała Grądzkiego wystartuje z 11 robotami.

W konkurencji megasumo zmagać się będą: Javelin, Ace, Masakrator, Speedster oraz MadCube, w minisumo: Hellfire, Hellfire II, Hellfire III, w nanosumo: NanoHaker, Viper. Natomiast w kategorii freestyle zademonstruje się Walker – pionierski robot czworonożny, mogący poruszać się całkowicie dynamicznie (pierwszy w Polsce).

Zwycięzca zawodów otrzyma zaproszenie na najważniejsze zawody robotyczne w kategorii megasumo – All Japan Robot Sumo Tournament 2019, które odbędą się w grudniu w Japonii.

W 2019 roku drużyna SumoMasters przywiozła medale z zawodów robotycznych odbywających się na Łotwie i w polskim Krasiejowie, a w maju zdobyła drugie i trzecie miejsce na zawodach w Rumunii. Zawody RobotChallenge są największymi zawodami robotów sumo na świecie. W ubiegłym roku drużyna SumoMasters powróciła z Chin z potrójnym srebrem – w kategoriach Megasumo, Minisumo, Nanosumo. Trzymamy kciuki za zespół z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej.

Wsparcie finansowe na budowę i udoskonalanie swoich konstrukcji oraz na udział w zawodach, studenci otrzymali od Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, Prorektora ds. Studenckich w ramach środków na dofinansowanie kół naukowych oraz inicjatyw naukowych studentów i doktorantów, od Prezydenta miasta Białegostoku (w ramach umowy dotyczącej promocji miasta) oraz firm: Wenglor, Faulhaber i Yato. Dziękujemy!

Zdjęcia zdjęcia wykonano na zawodach w 2018 r.