Wyróżnienie studenta Wydziału Mechanicznego PB

12-12-2018

Piotr Tomaszuk z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej znalazł się w gronie 100 studentów wybranych z 1815 zgłoszeń z całej Polski – otrzymał stypendium ufundowane przez Fundację LOTTO oraz Totalizator Sportowy. Piotr Tomaszuk uczy się na kierunku automatyka i robotyka, na specjalności automatyzacja i informatyzacja procesów. Należy do zespołu konstruktorów analogów łazików marsjańskich (Argo). Serdecznie gratulujemy!

Program „100 na 100” adresowany jest do studentów wyróżniających się postawą, ponadprzeciętnym zaangażowaniem społecznym oraz wynikami w nauce. Stypendium wypłacane będzie przez rok w miesięcznych transzach wynoszących po 1250 zł brutto. Środki ze stypendium mogą zostać wykorzystane na dalszy rozwój i pogłębianie wiedzy.

Na program stypendialny „100 na 100” Totalizator Sportowy przeznaczył część wpływów ze sprzedaży okolicznościowej gry liczbowej Zakłady Specjalne. Patronami programu zostało małżeństwo: Halina Konopacka i Ignacy Matuszewski. Halina Konopacka-Matuszewska była lekkoatletką, pierwszą polską złotą medalistką olimpijską, działaczką sportową, malarką, poetką oraz dziennikarką. Ignacy Matuszewski był żołnierzem, politykiem, dyplomatą, publicystą oraz działaczem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Halina Konopacka i Ignacy Matuszewski podczas II wojny światowej uczestniczyli w akcji ratowania złota Banku Polskiego, które udało się wywieźć i przekazać rządowi RP.