Czy lubicie oglądać program telewizyjny Jak to jest zrobione? Czy zdarzało się Wam, że oglądaliście filmy vlogerów technologicznych? Czy zastanawiacie się czasami w jaki sposób wytwarzane są przedmioty codziennego użytku, począwszy od prostych elementów mechanicznych, na skomplikowanych ruchomych wydrukach 3D kończąc? Czy marzy się Wam zdobycie zawodu, który pozwoli wykorzystywać kreatywność w codziennej pracy i jednocześnie przyczyniać się do rozwoju nowoczesnych technologii?
Jeżeli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedzieliście „tak”, to kierunek inżynieria materiałowa i wytwarzania na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej został stworzony z myślą właśnie o Was!
Studia I stopnia na kierunku inżynieria materiałowa i wytwarzania pozwolą Ci na zdobycie wiedzy z zakresu projektowania i realizowania procesów wytwarzania oraz kształtowania wyrobów z materiałów inżynierskich, zwłaszcza metali, polimerów i kompozytów. Zapoznasz się z procesami obróbki ubytkowej i przyrostowej, druku 3D, spajania, odlewnictwa, przeróbki plastycznej, przetwórstwa tworzyw sztucznych, obróbek powierzchniowych i cieplnych metali i stopów. Zdobędziesz wiedzę i kompetencje do wdrażania nowoczesnych technologii z zakresu utylizacji i recyklingu tworzyw sztucznych i kompozytów. Będziesz przygotowany do realizacji procesów wytwarzania z użyciem nowoczesnych systemów informatycznych (CAD/CAM/ CAQ) oraz obrabiarek sterowanych numerycznie. Studiowanie inżynierii materiałowej i wytwarzania na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej będzie naukową wyprawą, dzięki której uzyskasz dyplom inżyniera. Tak zdobyte wykształcenie pozwoli Ci zdobyć pracę nie tylko na rynku lokalnym, lecz również zagranicznym!
W osiągnięciu celu pomoże Ci nasza wykwalifikowana kadra dydaktyczna. Nauczyciele akademiccy wykładający na kierunku inżynieria materiałowa
i wytwarzania cieszą się uznaniem studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, o czym świadczą doskonałe wyniki semestralnych ankiet studenckich. Wielu z naszych nauczycieli zdobywało ponadto doświadczenie zawodowe w renomowanych zagranicznych instytucjach naukowych zlokalizowanych m.in. w Niemczech, Japonii, Francji, Portugalii czy Rosji.
Dane statystyczne pochodzące z badania Ekonomicznych Losów Absolwentów wskazują, że podlascy absolwenci studiów I stopnia o profilu technicznym znajdują pierwszą pracę już w czasie 4 miesięcy od ukończenia studiów, zaś średnie zarobki absolwentów z roku 2017 są na 2 miejscu spośród 17 badanych dziedzin nauki.
Technolodzy są poszukiwani we wszystkich zakładach produkcyjnych, a profesjonalne przygotowanie do takiej pracy można uzyskać właśnie na kierunku inżynieria materiałowa i wytwarzania na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej.
Materiały nowej generacji
Modyfikacja składu chemicznego materiałów pozwala na udoskonalanie ich właściwości i możliwość zastosowania w różnych dziedzinach inżynierii materiałowej.
(więcej)