Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe

18-02-2020

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w realizowanym na Wydziale Mechanicznym PB programie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) pt. Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe (APM).

W 2020 r. w ramach programu APM realizowane są trzy zadania:

Zadanie 1
Prowadzenie prac badawczo-rozwojowych we współpracy z University of Patras (UP).

Planowany jest wyjazd jednego pracownika naukowego z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej do University of Patras oraz przyjazd jednego pracownika naukowego z University of Patras na Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej.

Terminy wyjazdu/przyjazdu: maj / czerwiec 2020 r.
Okres pobytu: 6 dni

Szczegółowe informacje oraz zasady rekrutacji na stronie Wydziału Mechanicznego PB.

Zadanie 2
Udział grupy studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej w wydarzeniu Innovation Crunch Time.  Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-28 maja 2020 r. w Universite de Technologie de Belfort-Montbeliard (UTBM) we Francji. Planowany jest wyjazd 9 studentów do Francji.

Zadanie 3.
Prowadzenie prac badawczo-rozwojowych we współpracy z Technical University of Chemnitz.

Planowany jest wyjazd dwóch pracowników naukowych z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej (WM PB) do Technical University of Chemnitz.
Terminy wyjazdu/przyjazdu: maj/czerwiec 2020 r.
Okres pobytu: 6 dni

Dofinansowanie projektu otrzymane z NAWA obejmuje koszty podróży, ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia osób wyjeżdżających i przyjeżdżających, do wysokości określonej w budżetach poszczególnych zadań.

Zapraszamy do zgłoszenia się do programu!